8+
věk
2-4
počet hráčů
30-45 min.
herní doba

Ďábelský profesor a Citadela času

Funforge


Spojte se s kolegy dobrodruhy a zachraňte některé z nejslavnějších světových pokladů z tajemného hradu ďábelského profesora.

Profesor ukradl neocenitelné poklady, jako je Mona Lisa nebo Rosettská deska, a ukryl je ve své citadele.

Rychle aktivujte správné páky a spínače, najděte cestu přes zamknuté dveře a zachraňte čtyři poklady dříve, než profesor ukryje jiné čtyři poklady ve své tajné skrýši.

V této hře, která je určena pro 2–4 hráče od 8 let, představujete skupinu dobrodruhů. Vaším úkolem je zachránit největší poklady světa, například obraz Mony Lisy, Rosettskou desku, meč Exkalibur či Křišťálovou lebku, které ukradl ďábelský profesor a ukryl ve svém hradu. Musíte zachránit čtyři poklady dříve, než je profesor nenávratně ukryje.

Hrad ďábelského profesora je chráněn pastmi a zabezpečovacím zařízením. Tyto překážky budete muset překonat, zároveň budete muset dát pozor, aby vás profesor neobjevil.

Každý hráč si na začátku hry vybere jednu z pěti postav, které mají zvláštní dovednosti a akční karty. V tazích se budete pravidelně střídat. V jednom tahu: 1. odhalíte dvě karty akcí ze svého balíčku (jednu z nich pak můžete během tahu použít), 2. provedete tři akce (pohyb, odemčení dveří, přepnutí spínače, záchrana pokladu), 3. hodíte kostkami, které určí aktivity profesora (zpravidla se bude pohybovat, zamykat dveře a zapínat zabezpečovací zařízení, které jste s vypětím všech sil předtím deaktivovali).

Poklady jsou na herním plánu vždy tři. U každého je uvedeno, jaká zařízení ho chrání, a která je tedy potřeba vypnout. Pokud jste v místnosti pokladu a všechny uvedené typy spínačů jsou vypnuté, pak můžete poklad zachránit. Zvítězíte v případě, že zachráníte čtyři poklady dříve, než se profesorovy podaří ukrýt čtyři poklady.

V této hře uspějete, pokud budete spolupracovat. Musíte co nejefektivněji využívat dovedností postav a svých akcí. A také se v některých momentech správně rozhodnou, který poklad již nestihnete zachránit, takže nezbude než ho obětovat. Na záchranu každého totiž máte jen omezený čas. Citadela času není složitá hra, vyžaduje však pečlivou obsluhu, protože záleží na každém jednotlivém nastavení žetonů na herním plánu. Kostky a náhodná volba pokladů a karet akcí hře dávají dostatek napětí a variability, abyste si ji mohli zahrát opakovaně.

(text: Hrajeme.cz)

 
      

COOKIES