10+
věk
2
počet hráčů
30 min.
herní doba

Star Wars: Destiny

Fantasy Flight Games


Star Wars: Destiny je kostková a karetní sběratelská hra pro dva hráče.

V této hře se snažíte pomocí schopností vašich postav, jejich kostek a karet zlikvidovat nepřátele dřív než oni vás. Na kartách naleznete množství postav ze všech sedmi filmů, ale seriálů, knih a komiksů. Je jen na vás, zda si vyberete světlou či temnou stranu, jaké oblíbené hrdiny si zvolíte a jaký si sestavíte balíček zbraní, podpor, vylepšení a událostí. Každá postava má své speciální schopnosti a kostky, které ovlivní jejich využití a vaši strategii.

Pro vstup do hry můžete zvoli buď startovní balení pro dva hráče nebo startovní balíčky pro jednoho hráče.

Startovní sada pro dva hráče přináší dva balíčky po dvaceti kartách, pro každého hráče jeden. S tímto balením si tedy již můžete Star Wars: Destiny vyzkoušet. Máte potřebné karty, kostky i žetony. Pro plnohodnotnou hru ale potřebujete mít v balíčku 30 karet. K doplnění vám pomohou rozšiřující balíčky, které obsahují pět karet a unikátní kostka (tři karty běžné, jedna neobvyklá a jedna vzácná či legendární). Ty jsou náhodně baleny. Součástí balení je dvoustránkový přehled pravidel, který vás hru naučí. Podrobná pravidla si můžete stáhnout na odkazu níže. V nich najdete odpovědi na případné nejasnosti či rozpory. Pravidla ale nejsou složitá a po první hře Destiny budete umět. Pokud se nebudete věnovat turnajovému hraní, není investice do hry tak vysoká.

Jednotlivé startovní balíčky, Kylo Ren pro temnou stranu a Rey pro světlou stranu, obsahují 48 nových karet a 16 prémiových kostek. Svůj jedinečný balíček si můžete vytvořit díky doplňkovým balíčkům (boosterům). K dispozici jsou série ProbuzeníDuch povstání a Impérium ve válce.

  

Destiny vás vtáhne do příběhů populárního světa Star Wars. Unikátní kombinace kostek a karet poskytuje hráčům velké množství možných kombinací a akcí, takže je hra neustále napínavá. Náhody ve hře není zas tolik, jak by se mohlo zdát, protože se především jedná o manipulaci a využívání jejich efektů. Soupeř má vždy možnost reagovat na kostku soupeře. Když zahodíte kartu z ruky, můžete své kostky přehodit. Díky jedinečným balíčkům vás stále udržuje v napětí, co si na vás soupeř přichystal a co by mohlo přijít. 

 

Opravy pravidel a karet ke stažení (Verze 1.2 z 6.1.2017)